O kwartecie

Poco Leggero w pełnym składzie 

Kwartet klarnetowy "Poco Leggero" tworzą 4 indywidualności artystyczne, które połączyła chęć dzielenia się ze słuchaczami muzyką różnych stylów w innej, lżejszej formie.

Nazwę zespołu "Poco Leggero" można przetłumaczyć jako "nieco lżej" i oddaje ona charakter muzyki wykonywanej przez artystów. To także swoiste "perskie oko" puszczone w stronę słuchaczy, którzy przyzwyczajeni do "poważnych" wersji utworów odnajdą w wykonywanych przez czwórkę artystów interpretacje rzadko goszczące na estradach koncertowych prezentujące jednocześnie radość muzykowania i niebanalne, frapujące podejście do wykonywanych dzieł.

Na repertuar zespołu składają się utwory skomponowane w różnych okresach historycznych, od baroku do współczesności i należące do różnych typów muzyki: od etnicznej do jazzowej czy od standardów musicalowych po utwory klezmerskie.

Nie znaczy to, że koncert kwartetu to typowy występ według zasady "dla każdego coś miłego". Szerokie spektrum zainteresowań poszczególnych osobowości muzycznych zespołu świadczy raczej o jego wszechstronności i otwartości na wiele odmiennych rodzajów muzyki. Inną cechą charakterystyczną dla tego zespołu jest niestandardowe podejście do gry na instrumentach. To nie tylko wirtuozeria poszczególnych członków kwartetu, lecz także takie rzadkie techniki gry na instrumentach dętych jak oddech permanentny czy ich traktowanie perkusyjne.

Doskonały kontakt z publicznością, szerokie spektrum repertuarowe, oraz wysoki poziom artystyczny są gwarancją wyjątkowych wrażeń podczas występów kwartetu "Poco Leggero".

Braliśmy udział w festiwalach m.in: Festiwal Octobre Musical 2015 – Tunezja, Letni Festiwal „Strefa Ciszy” – Warszawa, Letni Festiwal Nowego Miasta – Warszawa, Letni Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina” – Błonie, Ołtarzew, Falenickie Koncerty Letnie – Falenica, Letnie Koncerty Lapidarium – Warszawa

Występowaliśmy również: Filharmonia Narodowa – Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – Warszawa, Muzeum romantyzmu – Opinogóra, Ośrodek Chopinowski – Szafarnia, „Muzyka na deser” - Puławy

Koncerty zamknięte dla: Narodowy Bank Polski, Polskie Koleje Państwowe, Ambasada Szwajcarii, Izba Radców Prawnych

 

Zapraszamy do posłuchania nas na YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCs2QoixHfeJig15c5ZX89zQ